Studenci UJK w czołówce przełajowych akademickich mistrzostw Polski

Dobrze spisali się biegacze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które zostały rozegrane w Siemianowicach Śląskich. W biegu kobiet na 6 km na szóstym miejscu minęła metę Anna Wójcik, a na siódmym Sabina Jarząbek. Pierwsza z nich, która studiując na UJK pozostaje zawodniczką Victorii Stalowa Wola, w klasyfikacji biegaczek z uniwersytetów zajęła trzecią pozycje. Reprezentująca także KKL Kielce Jarząbek w tej drugiej klasyfikacji była czwarta. Dzięki ich wynikom UJK w punktacji generalnej kobiet uplasował się na ósmym miejscu, a wśród uniwersytetów na piątym.
W biegu na 9 km mężczyzn na dziesiątej pozycji minął metę Tomasz Biskupski, a na jedenastej Piotr Jaśtal. Wśród studentów uniwersytetów zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W punktacji generalnej mężczyzn UJK uplasował się na 18. pozycji, a w uniwersyteckiej na ósmym.
W mistrzostwach rozgrywano jeszcze biegi na 3 km kobiet i 4,5 km mężczyzn. W tym pierwszym 11. lokatę wywalczyła Dominika Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski, która jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.