Drugi wynik w historii Lidii Czarneckiej w półmaratonie

Bardzo dobrze wypadła Lidia Czarnecka w 13. PZU Półmaratonie Warszawskim. Reprezentująca STS Skarżysko-Kamienna biegaczka z Bliżyna uzyskała na dystansie 21 km 97,5 m czas 1:25.31, poprawiając o ponad trzy i pół minuty rekord życiowy. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki szybciej półmaraton przebiegła jedynie Anna Kądziela z Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski – 1:23.43 w 2006 roku.
W klasyfikacji kobiet silnie obsadzonego półmaratonu w stolicy Czarnecka zajęła 24. miejsce. Na 55. pozycji uplasowała się Wioletta Kierczyńska z Brzezin k. Morawicy, także z rekordem życiowym 1:32.29.
Wśród mężczyzn najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy spisał się kielczanin Zenon Stępień, który uzyskał czas 1:19.23. W klasyfikacji open dało mu to 167. lokatę, ale w swojej kategorii wiekowej, biegaczy powyżej 50 lat, uplasował się na bardzo dobrym trzecim miejscu.
13. PZU Półmaraton Warszawski ukończyło 3342 biegaczki i 9132 biegaczy.