Srebro i rekord Wojciecha Jarosza na 800 m

Wojciech Jarosz wywalczył młodzieżowe mistrzostwo Polski w swojej koronnej konkurencji – biegu na 800 m. Zawodnik Juventy-Kobex Starachowice uzyskał świetny czas 1.48,45, aż o 1,54 s lepszy od swojego najlepszego wyniku i o 1,04 s od dotychczasowego rekordu województwa Wiktora Pietrzyka z Budowlanych Kielce z 1989 roku. Złoty medal z czasem 1.48,18 zdobył zdecydowany faworyt Adam Kszczot z RKS Łódź, halowy mistrz Europy, z którym Jarosz przygotowywał się do tegorocznego sezonu.
W drugim dniu rozegranych w Gdańsku mistrzostw startowało jeszcze dwoje świętokrzyskich biegaczy. Lepiej wypadła Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno), która z „życiówką” 2.12,38 zajęła 13. lokatę na 800 m. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn Łukasz Woźniak z KKL Kielce ze słabym rezultatem 2.00,65 sklasyfikowany został na ostatnim 15. miejscu.