Kieleckie lekkoatletki w międzynarodowym towarzystwie

Katarzyna Furmanek rywalizowała z czołowymi młociarkami świata w 64. Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawodniczka KKL Kielce jako jedyna z dziewięciu startujących miała rekord poniżej 70 m (69,60). W konkursie również nie udało jej się przekroczyć tej granicy. W najlepszej próbie rzuciła 67,12 m i nie zdołała zakwalifikować się do ścisłego finału, zajmując dziewiąte miejsce.

Zwyciężyła Amerykanka Gwen Berry z rezultatem 77,78 m, wyprzedzając rekordzistkę świata i mistrzynię Polski Anitę Włodarczyk, która miała 75,52 m. Trzecią lokatę zajęła druga reprezentantka Polski  Joanna Fiodorow z rezultatem 74,18 m.

Biegaczka KKL Sabina Jarząbek startowała natomiast w V Międzynarodowym Mityngu Łomżyńskim i po raz kolejny pokazała, że coraz lepiej czuje się  na bieżni. Zajęła szóste miejsce w biegu na 5000 m z czasem 16.52,17. To rezultat na poziomie I klasy sportowej, w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki tylko Wioletta Frankiewicz z STS Skarżysko pobiegła szybciej – 15.51,72 w 2002 roku). Przypomnijmy, że w maju Sabina Jarząbek ustanowiła rekord województwa na 10 000 m czasem 37.31,09, a także wartościową „życiówkę” na 3000 m – 9.44,59.