Rekordowy bieg Anny Skowronek w mistrzostwach Krakowa

Anna Skowronek

Anna Skowronek wygrała biegi na 80 i 200 m przez płotki podczas otwartych mistrzostw Krakowa młodzików.  Na tym drugim dystansie zawodniczka KKL Kielce poprawiła własny rekord województwa młodziczek  czasem 29,02 s, lepszym od poprzedniego z ubiegłego roku o 0,68 s. Na 80 m uzyskała czas 12,00, gorszy od rekordowego wyniku o 0,13 s. Czwarte miejsca w tych obu biegach zajęła Ola Grzyb z Wisły Junior Sandomierz z rezultatami 12,99 s i 31,97 s.

W Krakowie rozegrany został także czwórmecz juniorów młodszych Małopolska – Podkarpacie – Śląsk – Świętokrzyskie. Można powiedzieć, że nasze województwo oddało go walkowerem, ponieważ nie wystawiło zawodników w większości konkurencji. W efekcie zdobyło tylko 57 pkt, podczas gdy najlepsze śląskie 302, małopolskie 247, a podkarpackie 243.

Indywidualnie najlepsze wyniki ze świętokrzyskich juniorów młodszych uzyskali Idalia Mastalerz z Olimpu Strawczyn  (13,10 s na 100 m i 26,58 s na 200 m) i Jakub Sobura-Durma z KKL (56,36 s na 400 m przez płotki). Dobrze wypadli także biegacze KKL na 800 m – Jakub Pączkiewicz pokonał ten dystans w 2.01,67, a młodzik Adam Wąchała w 2.02,65. Kinga Ciesielska, także z KKL,przebiegła 100 m przez płotki w 16,42 s.

Startująca poza czwórmeczem juniorka KKL Wiktoria Bielecka ustanowiła rekord życiowy na 800 m czasem 2.18,11.