Michał Bąk najlepszy w VI Kieleckim Biegu Górskim

Zdecydowanym zwycięstwem Michała Bąka zakończył się VI Kielecki Bieg Górski. 31-letni biegacz z Chełmiec (gm. Strawczyn), startujący pod szyldem Czarnecki Run Team\Drukarnia Dap Kielce, pokonał trasę o długości 22,3 km z sumą przewyższeń 1200 m (+600m,-600 m) w 1 godz. 35 min i 22 s.

Michał Bąk na mecie VI Kieleckiego Biegu Górskiego

Drugie miejsce zajął Jacek Długosz ze Starachowic, który do zwycięzcy stracił 2 min i 12 s. Na trzeciej pozycji finiszował pochodzący z Ukrainy Oleg Bimbash, reprezentujący grupę Mechanik i Przyjaciele z czasem 1:38.06. Czwarty był Piotr Styczeń z Chęcin (CK Babcie Woźniak Running Team) – 1:39.20.

Na 26. miejscu z wynikiem 2:02.51 minęła metę Klaudia Szmigiel z Mniowa (Woźniak Running Team), która podobnie jak przed rokiem okazała się najlepsza wśród kobiet.

Klaudia Szmigiel

Zorganizowany przez kielecki MOSiR biegu, którego trasa wiodła dróżkami i ścieżkami w lesie na Stadionie oraz przez wzniesienia Pasma Posłowickiego, ukończyło 231 osób.