Mistrzostwa młodzików, sztafeta pokoleń i biegi górskie

 

Stadion MOSiR w Kielcach

Trzy ciekawie zapowiadające się imprezy rozegrane zostaną jeszcze w tym sezonie w naszym regionie. Już w piątek 13 września na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach o tytuły mistrzów województwa walczyć będą młodzicy. W programie zawodów, które rozpoczynają się o godz.11, a zakończą o godz. 14, znajdują się wszystkie konkurencje przewidziane dla mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, jakie 21-22 września odbędą się w Tarnowie. Dla najlepszych świętokrzyskich młodzików będzie to więc ostatni sprawdzian przed walką o medale z rówieśnikami z całej Polski.

W sobotę 28 września [UWAGA! prezes ŚZLA Wiesław Rożej poinformował 14.09, że zawody z0stają przeniesione na niedzielę 29 września] także w Kielcach rozegrane zostaną zawody pod nazwą „Świętokrzyska Lekkoatletyczna Sztafeta Pokoleń”. Wystartować może w nich każdy chętny od 6 do 100 lat. Od dzieci wymagana jest zgoda rodziców. W programie przewidziano biegi na 60, 100, 300 i 5000 m, sztafety 4×100 i 4×400 m (mieszane i rodzinne) oraz skok w dal, pchnięcie kulą i rzut dyskiem. Rywalizacja toczyć się będzie od godz. 11 w kategoriach wiekowych właściwych dla uczestników.. Zgłoszeń dokonywać można przez system Domtel-Sport lub u prezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesława Rożeja (wiesław.r@onet.pl), a także w dniu zawodów na stadionie do godz. 10.30. Na stronie internetowej ŚZLA znaleźć można regulamin zawodów.

W niedzielę 29 września w Krynkach (gm. Brody) rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w biegach górskich młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Ich głównym organizatorem po raz trzeci jest Ludowy Klub Biegacza Rudnik. Podobnie jak rok i dwa lata temu, rywalizacja toczyć się będzie na trasach wyznaczonych na terenie rezerwatu „Skały w Krynkach”. W programie przewidziano także biegi dla dzieci, w sumie będzie dziesięć biegów na dystansach od 600 m do 3,2 km. Otwarcie mistrzostw o godz. 11, start do ostatniego biegu o godz. 13.10.