Brązowy medal Aleksandra Podsiadły

Aleksander Podsiadło zdobył brązowy medal w skoku wzwyż podczas lekkoatletycznych zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Płocku. 16-letni kielczanin reprezentujący Gryf Rytwiany pokonał wysokość 1,95 m, poprawiając o 2 cm rekord życiowy. Na trzecim stopniu podium stanął wspólnie z Piotrem Krzysztofem Ostrowskim z Uczniaka Szprotawa. Drugi w konkursie był Tomasz Jaroszewicz z Podlasia Białystok, także z wynikiem 1,95, a zwyciężył Damian Motyliński z SKLA Słupsk – 2,01.
Dwa piąte miejsca zajęli biegacze Trójki Sandomierz – Agata Wiatrowska na 3000 m z czasem 10.16,30 i Jakub Sierżęga na 2000 m z przeszkodami z wynikiem 6,17,77. Obydwoje poprawili rekordy życiowe. W eliminacjach biegu na 110 m ppł Patryk Gradzik z KKL Kielce ustanowił rekord województwa juniorów młodszych czasem 14,65. W finale uzyskał 14,66, zajmując siódme miejsce. Jego klubowy kolega Sebastian Kowalski był dziewiąty na 3000 m z „życiówką” 9.05,31.