Zwycięstwa biegaczy KKL i rekord 14-latki w Pucharze Krakowa

Adam Masaczyński

Adam Masaczyński wygrał zdecydowanie bieg na 800 m podczas 14. Otwartego Pucharu Krakowa i 12. Memoriału Gwiazd Małopolskiej Lekkoatletyki. 19-latek z KKL uzyskał swój najlepszy w tym sezonie czas na tym dystansie 1.51,09, zaledwie 0,11 s gorszy od rekordu życiowego. Swoją „życiówkę” poprawił natomiast  jego młodszy o rok kolega klubowy Łukasz Łakomiec, który pobiegł w słabszej serii i był pierwszy na mecie z rezultatem 1.55,91.

W biegu kobiet na 800 m bardzo dobrze spisała się młodziczka KKL Oliwia Bełczew. W rywalizacji ze starszymi biegaczkami zajęła szóste miejsce i czasem 2.18,12 pobiła rekord województwa świętokrzyskiego 14-latek  na tym dystansie.

W biegu na 5000 m nie miała sobie równych seniorka KKL Sabina Jarząbek. Zwyciężyła z ogromną przewagą, ustanawiając rekord życiowy 16.50,22. Na 400 m przez płotki swoją „życiówkę” czasem 65,06 s poprawiła 16-letnia Anna Skowronek.