Brąz Karoliny Młodawskiej w dal, Adam Masaczyński piąty na 800 m

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas mistrzostw Polski we Włocławku. Zawodniczka KKL Kielce, która dwa dni temu została niespodziewanie mistrzynią naszego kraju w trójskoku, w konkursie skoczkiń w dal była jedną z faworytek do zwycięstwa. W lutym w halowych mistrzostwach pokonała bowiem zdecydowanie rywalki, skacząc 6,45 m.

Pierwszą próbę na włocławskim stadionie miała nieważną, w drugiej zaliczyła 5,99 m i plasowała się na trzeciej pozycji. W trzeciej kolejce skoczyła 6,16 m i awansowała na drugie miejsce. Prowadziła z rezultatem 6,35 m obrończyni tytułu sprzed roku Joanna Kuryło z AZS AWF Wrocław.

W czwartej próbie kielczanka miała znów skok nieważny, w piątej uzyskała 6,01 m i spadła na trzecią lokatę. Wyprzedziła ją bowiem Magdalena Żebrowska z Podlasia Białystok, którą miała skok na odległość 6,23 m. Ostatnia szósta kolejka nie przyniosła już zmian na czołowych pozycjach. Złoty medal z wynikiem 6,35 m zdobyła Kuryło, srebro przypadło Żebrowskiej, a brąz Młodawskiej. Kolejność była więc taka sama jak podczas ubiegłorocznych mistrzostw Polski w Radomiu.

W finale biegu na 800 m bardzo dobrze spisał się 19-letni Adam Masaczyński z KKL. Po pierwszych 400 m zajmował ostatnie miejsce w stawce ośmiu biegaczy, ale na ostatnim okrążeniu zdołał wyprzedzić trzech rywali i minął metę na piątym miejscu z czasem 1.51,19. Okazał się najlepszym z czwórki juniorów w finałowym biegu. Mistrzem Polski został niespodziewanie  junior młodszy Krzysztof Różnicki (Cartusia Kartuzy) z wynikiem 1.47,73. Rewelacyjny 17-latek wyprzedził o 0,07 s faworyzowanego Michała Rozmysa z UKS Barnim Goleniów i obrońcę tytułu Mateusza Borkowskiego z RKS Łódź, który uzyskał czas 1.48,30.

W biegu na 5000 m, ostatniej konkurencji mistrzostw, dobrze wypadła Sabina Jarząbek. Biegaczka KKL minęła metę na dziesiątej pozycji, poprawiając o ponad 20 s rekord życiowy rezultatem 16.29,98.

Z dwoma złotymi medalami Katarzyny Furmanek w rzucie młotem i Karoliny Młodawskiej w trójskoku oraz brązowym Młodawskiej w skoku w dal KKL Kielce w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajął szóstą lokatę ex aequo ze Śląskiem Wrocław. W punktacji klubów z dorobkiem 162 pkt uplasował się na 12. miejscu.