Zwycięstwa kieleckich lekkoatletów w Warszawie, Łodzi i Trzcinicy

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska wygrała konkurs trójskoku podczas 7. InterEuropol Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie, uzyskując najlepszy swój rezultat w tym sezonie 13,02 m. Zawodniczka KKL Kielce startowała także w skoku w dal i z wynikiem 6,11 m uplasowała się na czwartej pozycji.

Bardzo dobrze w tych zawodach wypadły świętokrzyskie biegaczki na 1500 m. Sabina Jarząbek była siódma, ale czasem 4.31,73 poprawiła aż o 16,5 s rekord życiowy. Wartościową „życiówkę” ustanowiła także juniorka młodsza Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice rezultatem 4.37,74.

Młodziczka KKL Oliwia Bełczew zajęła drugą lokatę w jednej z dwóch serii biegu na 800 m z czasem 2.17,46. Na tym samym dystansie pobiegli też jej klubowi koledzy, juniorzy Łukasz Łakomiec i Jakub Pączkiewicz. Zajęli jednak dalsze pozycje, pierwszy uzyskał 1.57,41, a drugi 1.59,10.

Na mityngu w Łodzi startowały miotaczki KKL. Katarzyna Furmanek wygrała rzut młotem z rezultatem 66,65 m, prawie 4,5 m gorszym od tego, jaki uzyskała przed tygodniem w Kielcach. Bliżej rzucała również Marika Kaczmarek, druga w konkursie z wynikiem 61.61 m. Juniorka Wiktoria Wijas rzuciła 48,80 m.

Grupa młodych lekkoatletów KKL wzięła też udział w zawodach w Trzcinicy (woj. podkarpackie). Znakomitą formę na początku sezonu zademonstrował junior Jakub Sobura-Durma, wygrywając zdecydowanie bieg na 300 m w czasie 33,61 s. To najlepszy wynik w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki na tym dystansie, tylko 0,27 s gorszy od nieoficjalnego rekordu Polski juniorów Patryka Dobka z 2013 roku. Młodszy kolega klubowy Jakuba Wiktor Śnioch miał na 300 m w 37,16 s.

Z dziewcząt najlepiej spisała się Alicja Borek, która wygrała trójskok z rekordem życiowym 11,56 m. Debiutująca w tej konkurencji Kinga Ciesielska była czwarta z rezultatem 11,32 m.  W biegu na 100 m „życiówkę” ustanowiła Julia Zacharz czasem 12,68 s. Adrianna Makuła miała 12,89 s, Borek 13,09 s, a Idalia Mastalerz 13,24 s. 200 m Zacharz przebiegła w 26,60 s, Makuła w 26,84 s, Mastalerz w 27,12 s. Dwie pierwsze poprawiły swoje najlepsze wyniki na tym dystansie.

Zawodniczki KKL dobrze wypadły też na 300 m. Oliwia Skrzyniarz uzyskała drugi rezultat zawodów na 300 m 41,88 s, Kinga Ciesielska miała 42,57 s, a Izabela Łos 44,86 s. Wszystkie ustanowiły rekordy życiowe.