Trzeci mistrzowski tytuł Martyny Kantor w ciągu trzech tygodni

Reprezentująca Ludowy Klub Biegacza Rudnik Martyna Kantor zdobyła mistrzostwo Polski kobiet w biegu górskim na krótkim dystansie. Trasę 5 km z Sobótki na Ślężę, z przewyższeniami +530 m – 35 m, pokonała w 30 min 27 s. Drugą na mecie Annę Celińską ze Sprintu Bielsko-Biała wyprzedziła o 6 s. Szósta na mecie była druga reprezentantka LKB Rudnik Urszula Paprocka z czasem 33.46.

Martyna Kantor na mecie biegu o mistrzostwo Polski na Ślęży (fot. data.sport.pl)

To już trzeci mistrzowski tytuł Martyny Kantor w biegach górskich w tym miesiącu. Trzy tygodnie temu wygrała bowiem bieg anglosaski na 12 km w Bielsku-Białej, a dwa tygodnie temu bieg na długim dystansie 42 km w Beskidzie Niskim.

W mistrzostwach Polski mężczyzn na krótkim dystansie, którzy rywalizowali na tej samej trasie co kobiety, w czołówce było dwóch biegaczy LKB Rudnik. Sylwester Lepiarz uplasował się na czwartej pozycji z czasem 26.32. 12 sekund za nim na szóstej pozycji minął metę Piotr Jaśtal.  Tytuł mistrzowski zdobył Piotr Łobodziński (Prefbet-Sonarol Łomża) z wynikiem 25.26.

Na Ślężę biegło jeszcze dwóch zawodników LKB Rudnik. Na 19. pozycji wśród mężczyzn został sklasyfikowany Daniel Żuchowski (30.40), a na 27. Jacek Długosz (33.02).