Świętokrzyscy biegacze w czołówce półmaratonu w Radomiu

Tomasz Biskupski z grupy Zabiegani w Kielcach zajął trzecie miejsce w IX Półmaratonie Radomskiego Czerwca’76. Trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 11 min i 18 s. Czwarty na mecie z czasem 1:12.58 był Rafał Czarnecki z Bliżyna, startujący pod szyldem Czarnecki Run Team. Świętokrzyscy biegacze zajęli kolejne trzy lokaty: piątą Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska-Kamiennej (1:17.18), szóstą Kamil Czarnecki z Czarnecki Run Team (1:17.43) i siódmą Sebastian Łukasiewicz z Klubu Biegacza Gepard z Miedzianej Góry (1:18.25).

Start do IX Półmaratonu Radomskiego Czerwca,76. Z nr 560 Tomasz Biskupski, 497 Kamil Czarnecki, 572 zwycięzca Kamil Walczyk (fot. Facebook/Tomasz Biskupski)

Zdecydowanym zwycięzcą półmaratonu został z wynikiem 1:07.42 Kamil Walczyk z Makowa koło Radomia, wyprzedzając o trzy minuty Mateusza Kaczora z RLTL Optima Radom. Wśród kobiet najlepszą okazała się Ewa Jagielska (Prefbet-Sonarol Łomża), która uzyskała czas 1:26.48. Na drugiej pozycji uplasowała się Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team) z wynikiem 1:28.19. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowane zostały jeszcze trzy biegaczki z naszego regionu: czwarta Klaudia Szmigiel z Węgrzynowa, reprezentująca Woźniak Running Team i Nadir Jędrzejów (1:33,17), piąta Barbara Przeworska z Łącznej oraz grupy Czarnecki Run Team (1:33.35) i ósma Anna Ordyńska z SSC Suchedniów (1:36.48).