Znakomity bieg na 600 m i rekord województwa Oliwii Bełczew

Oliwia Bełczew spisała się najlepiej z młodych świętokrzyskich zawodników stratujących w ogólnopolskich zawodach programu „Lekkoatletyka dla każdego!” w Sieradzu. 15-latka z KKL Kielce zajęła drugie miejsce w biegu młodziczek na 600 m ze świetnym czasem 1.35,67, lepszym o 1,16 s od rekordu województwa w tej kategorii wieku, ustanowionego 30 lat temu przez Ewę Młynarczyk z kieleckiego Żaka.

Medalistki biegu na 600 m, od lewej Oliwia Bełczew, Dorota Nowak Łażewska i Jagoda Bochenek (fot. lekkoatletykadlakazdego.pl)

Swoją życiówkę Oliwia poprawiła o 2,63 s. W tym bardzo szybkim biegu zwyciężyła Dorota Nowak Łażewska z Energetyka Poznań, a trzecią lokatę, zaledwie 0,02 s za kielczanką, zajęła Jagoda Bochenek z MKS-MOSM Bytom.

Z reprezentantów naszego regionu miejsce na podium wywalczył jeszcze niespełna 12-letni Kacper Podolski ze Słoneczka Busko-Zdrój, który był trzeci na 300 m chłopców do lat 13 z rezultatem 40,93 s. Fabian Wieczorkiewicz z Juventy-Kobex Starachowice był czwarty na 1000 m z przeszkodami, nowej konkurencji dla młodzików, z czasem 3.02,56. Jego koleżanka klubowa Amelia Wojtan ustanowiła nieoficjalny rekord województwa 12-latek na 1000 m rezultatem 3.20,29.