Po wspaniałym finiszu Jakub Sobura-Durma awansował do finału!

Jakub Sobura-Durma po półfinałowym biegu w Tallinnie

Jakub Sobura-Durma zakwalifikował się do finałowego biegu na 400 m przez płotki w mistrzostwach Europy juniorów w Tallinnie. Awans zawodnik KKL wywalczył sobie wspaniałym finiszem w półfinale.

Jeszcze na kilkadziesiąt metrów przed metą był bowiem piąty, a bezpośrednią kwalifikację miała zapewnioną tylko pierwsza trójka na mecie. W końcówce wyprzedził jednak trzech rywali i był drugi z czasem 51,32 s, który jest rekordem województwa świętokrzyskiego juniorów, lepszym o 0,14 s od poprzedniego, również należącego do Jakuba.

Zdecydowanie najlepszym w tym półfinale z rezultatem 50,45 s był faworyt tej konkurencji Turek Berek Akçam. Na trzecim miejscu, zaledwie 0,04 s za kielczaninem, finiszował Hiszpan Jorge Garcia. Czwartą lokatę zajął Adam Booth z Wielkiej Brytanii (51,38 s), a piątą Dominik Škorjanc z Chorwacji (51,39 s). Jak się okazało, wszyscy awansowali do finału. Brytyjczyk i Chorwat dzięki uzyskanym czasom, ponieważ czwarty i piąty z drugiej serii mieli gorsze wyniki. Zwyciężył w niej Chorwat Jan Stjepan (51,13 s), przed Szwedem Oskarem Edlundem (51,32 s).

Walka o miejsca na podium w niedzielnym finale, o godz. 15.10 czasu polskiego, zapowiada się więc bardzo zacięta. Jakub Sobura-Durma, który wspólnie z Edlundem miał trzeci czas półfinałów, pobiegnie na szóstym torze.