Kamil Walczyk i Sabina Jarząbek najlepsi w Memoriale Krzysztofa Wolińskiego

Krzysztof Woliński (1958-2008)

Zwycięstwem Kamila Walczyka z podradomskiego Makowa zakończył się XIII Memoriał Krzysztofa Wolińskiego, rozegrany na  ulicach osiedla Bór w Skarżysku-Kamiennej. 10-kilometrową trasę ten 34-letni biegacz, reprezentujący od niedawna STS Skarżysko, pokonał w 30 min 50 s. 32 s za nim minął metę pochodzący z Ukrainy Andrzej Starzyński, mieszkający w Końskowoli w powiecie puławskim, a trzecie miejsce z czasem 31.39 zajął Aleksander Dragan z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

W rywalizacji kobiet zdecydowanie najlepsza była Sabina Jarząbek z KKL Kielce, która przebiegła 10 km w 35 min 13 s. Na drugiej pozycji ze stratą 2 min 32 s uplasowała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, reprezentująca STS i grupę Czarnecki Run Team. Trzecie miejsce wśród pań przypadło Karolinie Waśniewskiej z Radomia, która uzyskała wynik 38.21.
Na starcie XIII Memoriału Krzysztofa Wolińskiego, zmarłego w 2008 roku zasłużonego trenera biegaczy Granatu i STS Skarżysko, wychowawcy m.in. olimpijczyków Wioletty Frankiewicz i Rafała Wójcika, stanęło blisko sto osób.