Lidia i Rałał Czarneccy na drugich miejscach w maratonie w Toruniu

Kolejny sukces małżeństwa biegaczy z Bliżyna. W rozegranym w niedzielę 24 października 38. Toruń Maraton Rafał Czarnecki uplasował się na drugiej pozycji, wśród kobiet druga była jego żona Lidia Czarnecka.

Rafał Czarnecki

Lidia Czarnecka

Zdecydowanie najlepszy na ulicach miasta Kopernika okazał się Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, który pokonał 42 km 195 m w 2 godz. 24 min 47 s. Czarnecki uzykał czas 2:29,34, Czarnecka 2:54.20. Zwyciężczynią wśród kobiet została Monika Brzozowska z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z wynikiem 2:49.26.

Na 13. pozycji w klasyfikacji open i 12. wśród mężczyzn z rezultatem 2:53.46 uplasował się Przemysław Wełpa ze Skarżyska-Kamiennej, reprezentujący podobnie jak małżeństwo z Bliżyna Czarnecki Run Team. 23. open i 21. w klasyfikacji mężczyzn był Paweł Stępnik z Kielc, który przebiegł maraton w 2:57.51.

Tego samego dnia, 24 października, świętokrzyscy biegacze startowali także w XIX Maratonie Odrzańskim w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy linię mety minął Michał Bąk startujący w barwach Run Czarnecki Team. Uzyskał czas 2:27.22. To już drugi zwycięski maraton biegacza z Chełmiec (gm. Strawczyn), na początku października był najlepszy w Rzeszowie. A jeśli chodzi jeszcze o Kędzierzyn-Koźle, to na 14. miejscu uplasował się Mariusz Mogielski z Łopuszna z rezultatem 2:57.53.