Karolina Kołeczek z przepustką na Barcelonę

Podczas IV Memoriału Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki w Krakowie Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz wygrała bieg na 100 m przez płotki czasem 13,48. Poprawiła o 0,16 s własny rekord województwa juniorek i seniorek z ubiegłego roku, a także uzyskała minimum na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w Barcelonie. Zaledwie 0,07 s do rekordu juniorów na 110 m ppł zabrakło koledze klubowemu Karoliny Jakubowi Chmielnickiemu, który przebiegł ten dystans w 14,89.
Konkurs pchnięcia kulą seniorów wygrał Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce rezultatem 19,04 m, a ponadto rzucił dyskiem 48,15, co dało mu trzecią pozycję w tej konkurencji. W dysku pań drugą lokatę zajęła Renata Misiarczyk z KKL, uzyskując swój najlepszy tegoroczny wynik 44,02. Pierwszy na mecie biegu na 1500 m w czasie 4.00,45 był junior Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec). Junior KKL Paweł Tietierin uplasował się na drugim miejscu na 200 m z rezultatem 22,16, a ponadto poprawił rekord życiowy na 100 m – 11,09. „Życiówki” bili też biegacze KKL na 800 m – juniorka Sabina Jarząbek (2.17,96) i junior młodszy Szymon Dobaj (1.57,28). Swoje najlepsze wyniki poprawiły również juniorki MUKS THM Karolina Mierzejewska (59,86 na 400 m) i Dominika Łukasiewicz (4.50,33 na 1500 m).