Archiwum dnia 27 stycznia 2013

Karolina Kołeczek w rekordowej formie

Dwa razy poprawiała Karolina Kołeczek halowy rekord województwa w biegu na 60 m przez płotki podczas zawodów kontrolnych PZLA w Spale. W eliminacjach zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 8,39, o 0,06 s lepszy od swojego rekordowego wyniku sprzed roku. W finale poprawiła się na 8,37, pewnie pokonując rywalki. Druga na mecie Katarzyna Świostek z AZS-AWF Warszawa miała 8,54. Sandomierzanka startowała także w biegu na 60 m bez płotków, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 7,76.
Konkurs skoku o tyczce wygrała Agnieszka Wrona z KKL Kielce wynikiem 3,80 m. Po raz pierwszy w hali na 2000 m pobiegł Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice, zajmując czwarte miejsce z czasem 8.22,22. Siódmy w tym biegu był jego kolega klubowy Dawid Kubiec, (5.33,45), dziewiąty Łukas...

Dwa złote i jeden srebrny medal zdobyli podczas halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych świętokrzyscy biegacze. Medalową serię rozpoczął Paweł Switek z Żaczka Połaniec, który zajął drugie miejsce w biegu na 600 m i czasem 1.23,28 ustanowił rekord województwa. Biegi na 2000 m zakończyły się wspaniałym sukcesem reprezentantów LKB Rudnik. Najpierw wśród chłopców zdecydowanie zwyciężył Mateusz Borkowski, bijąc rekord życiowy rezultatem 5.36,18. Srebrnego medalistę, Sławomira Kuca z Pegaza Opoczno, wyprzedził aż o ponad 3,5 s. W ślady Mateusza poszła jego klubowa koleżanka Agnieszka Filipowska i także nie dała się wyprzedzić rywalkom. Była pierwsza na mecie 2000 m dziewcząt w czasie 6.51,63.
Dziesiąte miejsce na 600 m zajął Piotr Ciszewski z ...