Rekordowy bieg Mateusza Borkowskiego w Łodzi

16-letni Mateusz Borkowski ustanowił rekord województwa juniorów młodszych w biegu na 1500 m. Na mityngu w Łodzi utalentowany zawodnik Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika pokonał ten dystans w świetnym czasie 3.52,20.
Poprzedni rekord województwa wynosił 3.53,79 i należał od 1996 roku do Piotra Człeczyńskiego z Budowlanych Kielce. Wynik Mateusza to zdecydowanie najlepszy w tym sezonie rezultat wśród juniorów młodszych w Polsce, zaledwie 0,20 s gorszy od minimum PZLA na lipcowe mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej w Doniecku. W łódzkich zawodach w rywalizacji z seniorami dał mu czwarte miejsce. Wygrał Tomasz Osmulski z RKS Łódź z czasem 3.47,56. Drugi na mecie był Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice ze swym najlepszym w sezonie rezultatem 3.49,45. Szóstą lokatę zajął inny starachowiczanin Dawid Kubiec (4.03,63), a dziesiątą Łukasz Woźniak z KKL Kielce (4.08,36).