Archiwum dnia 3 sierpnia 2013

Biegaczka WiR-u Łopuszno z Różą Kutna

Mariola Ślusarczyk zwyciężyła w biegu na 1500 m podczas IX Mityngu o Różę Kutna. Zawodniczka UKS WiR Łopuszno uzyskała swój najlepszy w tym sezonie czas na tym dystansie 4.29,37, zaledwie o 0,29 s gorszy od rekordu życiowego. W uzyskaniu lepszego rezultatu nie pomogły jej rywalki, ponieważ prowadziła praktycznie od startu do mety. Drugie miejsce zajęła Izabela Zaniewska z Podlasia Białystok z czasem 4.31,11.

Kamil Zbroszczyk zajął siódme miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas zawodów „Tomek Majewski zaprasza” w Warszawie. Zawodnik KKL Kielce miał aż pięć nieważnych prób, w jedynej mierzonej uzyskał 17,80 m, blisko 2 m bliżej od rekordu życiowego z 2011 roku. Zwyciężył gospodarz imprezy Tomasz Majewski z AZS-AWF Warszawa, przygotowujący się do startu w mistrzostwach świata w Moskwie. Dwukrotny mistrz olimpijski pchnął kulę na odległość 20,62. Drugi w konkursie Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck) ustanowił rekord życiowy rezultatem 20,13.

Piotr Koń zajął 28. miejsce w mistrzostwach świata w długodystansowym biegu górskim. 41-kilometrową trasę ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę pokonał w 3 godz. 45 min 41 s. Zawody były równocześnie mistrzostwami Polski, w których biegacz GLKS Fałków sklasyfikowany został na piątej pozycji.