Archiwum dnia 22 sierpnia 2015

Kenijczycy znów zdominowali półmaraton w Skarżysku

Blisko pół tysiąca biegaczy startowało w XV Półmaratonie Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Podobnie jak w poprzednich latach najlepsi okazali się zarabiający na bieganiu w Polsce Kenijczycy. Zajęli pięć pierwszych miejsc, po raz drugi z rzędu wygrał Robert Wambua Mbithi z czasem 1:03.27. Lokaty od 6. do 10. przypadły biegaczom z Ukrainy, a 11. na mecie z rezultatem 1:14.35 był najlepszy świętokrzyski maratończyk Rafał Czarnecki, reprezentujący STS Skarżysko.
18 sekund za nim finiszowała zwyciężczyni wśród kobiet Kenijka Rebecca Jepchirchir Korir. Najlepsza z polskich biegaczek Katarzyna Domańska z Majkowa była ósma z wynikiem 1:38.08.
Na ulicach Skarżyska biegacze rywalizowali także o mistrzostwo Polski par małżeńskich w półmaratonie...