Archiwum dnia 30 grudnia 2016

Najlepszy polski maratończyk zwyciężył w Szydłowie

biegiArtur Kozłowski, tegoroczny mistrz Polski w maratonie i 39. maratończyk Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, zwyciężył w głównym biegu na 10 km podczas 37. Międzynarodowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Zawodnik MULKS MOS Sieradz pokonał trasę w 29 min 39 s i po zaciętej walce na finiszu wyprzedził o ułamki sekundy Iwana Strebkowa z Ukrainy. Trzeci na mecie z kilkumetrową stratą do zwycięzcy był Tomasz Grycko z Blizy Władysławowo.

Wśród kobiet najlepsza okazała się ukraińska biegaczka Olga Kotowska, która pokonała 10 km w czasie 33.35. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin (34.11), a na trzecim Białorusinka Swietłana Kudelicz (34.31), która w poprzednich latach trzykrotnie wygrywała w Szydłowie.