Archiwum dnia 28 sierpnia 2017

Skromniutka reprezentacja, ostatnie miejsce w igrzyskach LZS

logolzs1Bardzo skromna reprezentacja województwa świętokrzyskiego wystąpiła na zawodach lekkoatletycznych XX Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale. Składała się zaledwie z trzech zawodniczek i jednego zawodnika, wszyscy startowali w kategorii juniorów młodszych. Miejsce na podium udało się zająć tylko Patrycji Banaś ze Słoneczka Busko-Zdrój, która była druga w biegu na 400 m z czasem 60,36 s. Jej klubowy kolega Patryk Kociński w konkursie skoku w dal uplasował się na czwartej pozycji z wynikiem 6,26 m

W dwóch konkurencjach startowała Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn. Najpierw wywalczyła piątą lokatę na 800 m, bijąc rekord życiowy 2.20,77, drugiego dnia pobiegła na 1500 m i była siódma z rezultatem 4.49,75. W tym drugim biegu ósme miejsce zajęła Karolina Fiutek