Archiwum dnia 24 lutego 2019

Rafał Czarnecki piąty w 39. Półmaratonie Wiązowskim

Od piątego miejsca w 39. Półmaratonie Wiązowskim rozpoczął tegoroczne starty najlepszy świętokrzyski długodystansowiec Rafał Czarnecki z Bliżyna. Zwycięzca ośmiu maratonów w 2018 roku trasę o połowę krótszą – 21 km 97,5 m –  pokonał w 1 godz. 11 min 20 s. W swojej kategorii wiekowej biegacz, który w tym roku kończy 40 lat, okazał się najlepszy. Pierwszy na mecie półmaratonu był reprezentujący LLKS Prefbet Śniadowo Łomża Emil Dobrowolski, który uzyskał czas 1:06.56.

39. miejsce w kategorii open i 34. wśród mężczyzn zajął Artur Gadecki z Kielc z rezultatem 1:20.26. 32 s za nim finiszował Krzysztof Mijas z Końskich i sklasyfikowany został na 45. pozycji (jako 40. mężczyzna). W pierwszej setce był jeszcze kielczanin Marek Skrzyniarz – 69...