Archiwum dnia 7 lipca 2019

Świętokrzyski biegacz startował w mistrzostwach Europy w Alpach

Sylwester Lepiarz

Sylwester Lepiarz reprezentował Polskę w mistrzostwach Europy w biegach górskich, rozegranych w miejscowości Zermatt w szwajcarskich Alpach. 26-letni biegacz z Wronowa (gm. Waśniów), reprezentujący LKB Rudnik, w rywalizacji seniorów na 10,1 km (przewyższenia +1030 m, – 45 m) zajął 63. lokatę z czasem 1 godz. 3 min 25 s. Do pierwszego na mecie Jacoba Adkina z Wielkiej Brytanii stracił 10 min 3 s.

Najlepszym z Polaków był Michał Biały z SKB Kraśnik, który uplasował się na 49. miejscu z wynikiem 1:00.55. Na 52. pozycji ukończył bieg Dawid Malina z TL ROW Rybnik (1:01.23). W klasyfikacji drużynowej, w której liczyły się rezultaty trzech zawodników, Polacy zajęli 15. miejsce wśród 18 startujących państw...