Archiwum dnia 7 sierpnia 2021

Reprezentant STS Skarżysko jedenasty w mistrzostwach Polski na 10 km

Kamil Walczyk zajął 11. miejsce w rozegranych w Gdańsku mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 10 km. 34-letni biegacz z Makowa w gminie Skaryszew (powiat radomski) znany był do tej pory z występów w grupie Zabiegany Skaryszew, w jej barwach kilka tygodni temu wygrał IX Półmaraton Radomskiego Czerwca’76. W mistrzostwach wystartował już jako zawodnik STS Skarżysko-Kamienna. 10-kilometrową trasę wiodącą ulicami gdańskiej starówki pokonał w 31 min 27 s.

Mistrzem Polski został Szymon Kulka z Grunwaldu Poznań, który uzyskał czas 29.29. Nie był jednak pierwszy na mecie, ponieważ wyprzedzili go nieklasyfikowani w mistrzostwach biegacze z Ukrainy – zwyciężył Mykola Jakimczuk z wynikiem 29.14, wyprzedzając o 9 s Witalija Szafara.

Na starcie tego biegu, rozegranego w r...