Archiwum dnia 28 stycznia 2023

Oliwia Bełczew pobiegła po rekord województwa na 1000 m

Oliwia Bełczew (fot. T. Wieczorek)

Bardzo dobrą formę zademonstrowała Oliwia Bełczew podczas ogólnopolskiego mityngu w Spale. Niespełna 17-letnia zawodniczka KKL Kielce zajęła trzecie miejsce w biegu na 1000 m z czasem 2.49,50. To halowy rekord województwa juniorek młodszych i juniorek.

W tej pierwszej kategorii poprawiła aż o 5,34 s wynik Wioletty Frankiewicz z STS Skarżysko-Kamienna z 1994 r. Rekordowy rezultat wśród juniorek należał od dwóch tygodni do Mai Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice i wynosił 2.50,18. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki 1000 m w hali szybciej pobiegła tylko Frankiewicz – 2.43,04 przed 20 laty.

Dobrą dyspozycję podczas spalskich zawodów potwierdziły tyczkarki KKL. Pierwszą lokatę w konkursie zajęła juniorka Natalia Biskupsk...

Pola Toporowska (fot.B.Kozłowski)

Dwukrotnie poprawiała rekord życiowy na 60 Pola Toporowska podczas ogólnopolskich zawodów w Rzeszowie. Utalentowana zawodniczka Gryfa Rytwiany, która w grudniu skończyła dopiero 15 lat, w eliminacjach pobiegła 8,07 s, poprawiając o 0,05 s swój najlepszy rezultat uzyskany dwa tygodnie temu także w rzeszowskiej hali.

W finałowym biegu spisała się jeszcze lepiej. Pokonała 60 m w równe 8 s, zajmując drugie miejsce. Wyprzedziła ją tylko seniorka Wiktoria Wrońska z Resovii, która zapewniła sobie zwycięstwo wynikiem 7,59 s.

Z rezultatem 8,00 s sprinterka z Rytwian awansowała na 11. miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich lekkoatletek w historii  w biegu na 60 m w hali...