Archiwum dnia 20 września 2023

Drużyny kieleckiego „Mechanika” na siódmych miejscach w szkolnej lidze

Nie udało się uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach wywalczyć miejsca na podium w rozegranym w Bełchatowie Finale Ogólnopolskim w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady. Drużyna chłopców, która w poprzednich czterech latach zajmowała w tych zawodach drugie lokaty, tym razem uplasowała się na siódmej pozycji. Taką samą lokatę zajęły również debiutujące w finale dziewczęta z „Mechanika”.

Lekkoatletki i lekkoatleci Zespołu Szkół Mechanicznych ze swoim opiekunem Henrykiem Bielachą w Bełchatowie (fot. Facebook/KS Mechanik Kielce)

Indywidualnie najlepiej wypadła Klara Milewska, która skoczyła w dal 4,87 m, zajmując pierwsze miejsce w tej konkurencji. Maja Janiszewska przebiegła 100 m w 13,85 s, natomiast znana z sukcesów w rzucie młotem