Archiwum dnia 19 lipca 2024

Oliwia Bełczew druga na 800 m, Igor Szydłowski z „życiówką” na 1500 m

Oliwia Bełczew

Oliwia Bełczew zajęła drugą lokatę w biegu na 800 m podczas Krakowskiego Mityngu Lekkoatletycznego 2024. Zawodniczka KKL Kielce przygotowująca się do startu w mistrzostwach Polski juniorów, które odbędą się za tydzień w Lublinie, pokonała dwa okrążenia stadionu w 2.08,66. Zwyciężczyni Oliwia Sowa z AZS-AWF Kraków uzyskała 2.07,55.

W biegu na 200 m trzecią lokatę zajął młodzieżowiec KKL Jakub Sobura-Durma z najlepszym w tym sezonie czasem 21,77 s. Czwarty na 1500 m był junior Żaczka Połaniec Igor Szydłowski, który po raz pierwszy przebiegł ten dystans poniżej 4 minut. Jego ustanowiony w Krakowie rekord życiowy wynosi 3.58,82.

Na 12. pozycji ukończył bieg na 1500 m drugi junior Żaczka Karol Bąk, uzyskując rezultat 4...