Złoto Kasi Furmanek, brąz Jakuba Sierżegi

Katarzyna Furmanek z KKL Kielce zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rzucie młotem. Podczas rozgrywanych w Krakowie zawodów stoczyła zacięty pojedynek z Mariką Kaczmarek z Kadeta Rawicz, do której należy najlepszy w tym roku wynik w Polsce wśród juniorek młodszych – 65,32 m. Po pierwszej kolejce Kasia prowadziła z rezultatem 61,77. Rywalka miała 60,10, jednak w drugiej kolejce poprawiła się na 62,35 i była pierwsza. Kasia odpowiedziała rzutem na odległość 62,06. W trzeciej uzyskała 60,74, czwartą próbę miała nieważną, a w piątej zaliczyła tylko 56,50. Gdy wydawało się już, że zwyciężczynią zostanie młociarka z Rawicza, kielczanka w ostatniej kolejce wyprzedziła ją rezultatem 63,31.
Drugi medal drugiego dnia OOM zdobył dla Świętokrzyskiego Jakub Sierżęga w biegu na 2000 m z przeszkodami. Zawodnik Trójki Sandomierz uzyskał czas 6.09,29, zajmując trzecie miejsce.
Siódmy w ośmioboju był Marek Zaliński z KKL z rekordem życiowym 4926 pkt. Na dziesiątym miejscu został sklasyfikowany Mateusz Siuda z Żaczka Połaniec na 400 m ppł, który był drugi w finale B tej konkurencji z dobrym wynikiem 55,10. Dawid Sobieraj z KKL ukończył rywalizację ośmioboistów na 20. pozycji, gromadząc 4213 pkt. Także 20. lokatę zajął Marcin Rzeszowski z Juventy-Kobex Starachowice w biegu na 1500 m z czasem 4.16,52.
Bardzo dobrze zaprezentował się w eliminacjach biegu na 200 m Bartosz Wierzbiński z Juventy-Kobex, poprawiając zdecydowanie rekord życiowy czasem 22,11. Był to trzeci rezultat dnia. Mateusz Gad z Żaczka miał 23,14 i nie zakwalifikował się nawet do finału B, kończąc start na 19. miejscu.
Przed walką o zwycięstwo w rzucie młotem Katarzyna Furmanek wystąpiła w eliminacjach dysku. Już w pierwszej próbie zapewniła sobie awans do finału wynikiem 38,11. Był to siódmy rezultat eliminacji.