Rekordowy maraton Beaty Popadiak w stolicy Niemiec

Beata Popadiak

Bardzo dobrze spisała się Beata Popadiak w 48. BMW Berlin-Marathon. Posiadająca licencję Nadiru Jędrzejów biegaczka, reprezentująca także ASICS FrontRunner Poland pokonała 42 km 125 m w stolicy Niemiec w czasie 2 godz. 37 min i 42 s. Z tym rezultatem została sklasyfikowana na 28. miejscu wśród 9269 kobiet, które ukończyły berliński maraton.

Wynikiem  2:37.42 poprawiła o ponad 3,5 minuty swój rekord życiowy, będący również rekordem województwa świętokrzyskiego. Poprzedni, ustanowiony przed rokiem także w stolicy Niemiec, wynosił bowiem 3:41.17.

W niedzielę, 25 września rozegrany został również 44. Maraton Warszawski. Najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy wypadł Rafał Teliga z Huty Nowej (gm. Bieliny), startujący pod szyldem Dream Team wokół Łysej Góry, który minął metę na 33. pozycji z czasem 2:47.55.