Na 300 m Michał Potrzeszcz też walczył o medal. Zabrakło niewiele

Michał Potrzeszcz zajął czwarte miejsce w biegu na 300 m w mistrzostwach Polski młodzików, będących także Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. 15-latek z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski był zdecydowanie najlepszy w trzeciej serii z rekordem życiowym 36,55 s, lepszym o 1,19 s od poprzedniego.

Michał Potrzeszcz wygrał z kilkumetrową przewagą swoją serię na 300 m (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Wydawało się, że po brązowym medalu zdobytym na 100 m ma szansę na podium także na trzykrotnie dłuższym dystansie, ale lepsze rezultaty uzyskało trzech pierwszych na mecie w ostatniej piątej serii. Do trzeciego miejsca ostrowieckiemu sprinterowi zabrakło 0,37 s.

Rekordy życiowe w zakończonych w Lublinie mistrzostwach poprawiły także młodziczki KKL Kielce, które zajęły miejsca na początku drugiej dziesiątki w swoich konkurencjach. Małgorzata Miśta z wynikiem 10,69 m w wieloskoku wywalczyła 11. Lokatę niżej uplasowała się niespełna 14-letnia Adrianna Gierek na 1000 m z czasem 3.08,76, a Natalia Kosińska była w tym biegu 13. z wynikiem 3.09,44.

Adrianna Gierek i Natalia Kosińska zajęły II i III miejsce w drugiej serii biegu na 1000 m (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Nie poprawiła swojej „życiówki” Anastazja Kaczmarek z ostrowieckiej Czwórki, która na 300 m uzyskała 29. rezultat 43,29 s.