Oliwia Bełczew pobiegła po złoty medal na 1000 m w Rzeszowie!

Mamy drugi złoty medal podczas rozgrywanych w Rzeszowie halowych mistrzostw Polski. Zdobyła go Oliwia Bełczew z KKL Kielce w biegu na 1000 m juniorek młodszych. Podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika była zdecydowaną faworytką tej konkurencji i od startu objęła prowadzenie. Do połowy dystansu rywalki starały się jej dotrzymywać kroku, ale później zostały wyraźnie z tyłu.

Oliwia Bełczew prowadziła bieg na 1000 m od startu do mety (fot. Marek Biczyk/pzla.pl)

Kielczanka wygrała zdecydowanie z czasem 2.55,68. Druga na mecie Oliwia Kopeć z AZS AWF Warszawa straciła do niej ponad półtorej sekundy. Tym samym Oliwia powtórzyła sukces sprzed roku, kiedy to również wygrała bieg na 1000 m. Serdecznie gratulujemy!

Z pozostałych świętokrzyskich juniorów młodszych, którzy wystąpili w sobotę przed południem w rzeszowskiej hali, najlepiej spisał się Karol Bąk z Żaczka Połaniec. Ustanowił rekord życiowy na 2000 m rezultatem 5.53,74, zajmując czwarte miejsce. Do brązowego medalisty stracił 6 s.

Pola Toporowska z Gryfa Rytwiany w biegu na 60 m uzyskała 11. wynik 8,09 s, kwalifikując się do finału B. Z wynikiem 8,13 s zajęła w nim szóste miejsce, czyli 14. w tej konkurencji. Karol Białogoński z KKL w skoku o tyczce pokonał tylko wysokość 3,20 m i został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji wśród 11 startujących tyczkarzy.

Medalistki mistrzostw Polski na 1000 m, na najwyższym podium Oliwia Bełczew (fot. Tomasz Wieczorek)