Nikodem Pochopień skoczył 4,80 m i wyrównał rekord województwa

Nikodem Pochopień (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

Troje zawodników KKL Kielce startowało w drugim dniu halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Najlepiej z nich spisał się niespełna 19-letni  Nikodem Pochopień w skoku o tyczce, pokonując w pierwszych próbach wysokości 4,40, 4,60 i 4,80 m.

Skapitulował na 4,91 m i został sklasyfikowany na ósmym miejscu w konkursie. A wynikiem 4,80 m wyrównał rekord województwa świętokrzyskiego, który ustanowił przed tygodniem w Rzeszowie, kiedy zdobywał mistrzostwo Polski juniorów.

W finale biegu na 800 m nie zdołał nawiązać walki z rywalami Adam Masaczyński. W pierwszej części dystansu biegł wprawdzie na szóstej pozycji, ale później nie był w stanie jej utrzymać. Z czasem 1.52,01 był na mecie ósmy, zajmując równocześnie czwartą lokatę w kategorii młodzieżowców (U23).

Karolinie Młodawskiej, która w sobotę została wicemistrzynią Polski w trójskoku, zupełnie nie udał się występ w skoku w dal. W poprzednich czterech latach nie schodziła z podium w tej konkurencji, zdobywając złoty, dwa srebrne i brązowy medal. Tym razem nie zdołała nawet awansować do ścisłego finału i z rezultatem 5,63 m zajęła ostatnie 12. miejsce w konkursie.