Trzecie miejsce i „życiówka” Tomasza Biskupskiego w biegu na 5 km

Tomasz Biskupski

Bardzo dobrze spisał się Tomasz Biskupski w New Balance Biegu na Piątkę w Warszawie. Startujący pod szyldem „Zabiegani w Kielcach” 29-latek pokonał 5-kilometrową trasę na ulicach stolicy w 14 min 40 s, co jest jego rekordem życiowym. Rezultat ten dał mu trzecie miejsce wśród około 3 tys. biegaczy, który rywalizowali na tym dystansie.

New Balance Bieg na Piątkę towarzyszył rozegranemu także w niedzielę, 26 marca, 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu. Na jego starcie stanęło ponad 10 tys. osób, a rywalizację zdominowali biegacze z Afryki.

Jeśli chodzi o reprezentantów województwa świętokrzyskiego, to najlepiej spisał się Rafał Teliga z Huty Nowej, reprezentujący Dream Team Wokół Łysej Góry. Trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 17 min i 3 s, zajmując 108. miejsce w kategorii open i 97. wśród mężczyzn. Na 98. pozycji wśród kobiet uplasowała się Klaudia Lasocka z Kielc z wynikiem 1:35.53.