Na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku Mirosława Sałacińska-Sarna była podstawową zawodniczką polskiej sztafety 4×100 m, należącej do najlepszych na świecie. Jako zawodniczka Budowlanych Kielce startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku, w mistrzostwach Europy w Atenach, dziesięć razy w meczach międzypaństwowych reprezentacji Polski oraz dwukrotnie w reprezentacji Europy w meczach z Ameryką.
Start w meksykańskich igrzyskach w 1968 r. był pechowy. Polki zaliczane do faworytek do medali w półfinale zgubiły pałeczkę na ostatniej zmianie między Urszulą Jóźwik a Ireną Szewińską, która wprawdzie ją podniosła i dobiegła do mety, ale bardzo daleko za najlepszymi. Pierwsze w tym biegu Holenderki wyrównały rekord świata czasem 43,4 s.
Sprawozdawca „Przeglądu Sportowego” pisał, że po trzech zmianach strata polskich sprinterek do holenderskich nie była duża i Szewińska miała szansę na wyprowadzenie sztafety na pierwsze miejsce. Podkreślił też, że biegnąca na drugiej zmianie Sarna „przemierzyła swój odcinek znakomicie”.
Rok później polska sztafeta, z Mirosławą Sarną na ostatniej zmianie, awansowała do finału mistrzostw Europy, zajmując w nim piątą lokatę. W reprezentacji Starego Kontynentu w meczach z Ameryką kielczanka wystąpiła dwukrotnie – w 1967 r. w Montrealu i w 1968 r. w Stuttgarcie. W pierwszym z nich sztafeta Europy z jej udziałem została zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian, a drugim z czasem 44,4 s uległa o 0,1 s Amerykankom.
W reprezentacji Polski pani Mirosława miała udział w sześciu zwycięskich biegach sztafety 4×100 m w meczach międzypaństwowych oraz jednym w półfinale Pucharu Europy. W 1967 r. polskie sprinterki pokonały w Chorzowie sztafetę ZSRR, uzyskując najlepszy czas na świecie 44,0 s. Trzy lata później w Erfurcie zwyciężyły w meczu z NRD i ZSRR z wynikiem 43,7 s, który także dał im pierwsze miejsce w tabelach światowych.
Mirosława Sarna przyczyniła się również do tego, że do krajowej czołówki awansowały sztafety kieleckich klubów Budowlani i AZS Nowi. Do pierwszej z nich należał rekord okręgu przy pomiarze ręcznym (47,5 s), do drugiej od 1978 r. należy rekordowy rezultat przy pomiarze elektrycznym (47,96 s).
Nasze klubowe sztafety nie mają jednak na swoim koncie wielkich sukcesów. W mistrzostwach Polski seniorek Budowlani w 1973 r. zajęli szóstą pozycję. W kategorii juniorek szóste i ósme miejsca na początku lat 90. zajmowały sztafety Żaka Kielce.
W 1983 r. brązowy medal Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży wywalczyła sztafeta juniorek młodszych Budowlanych w składzie: Beata Ciepluch, Ilona Pytlewska, Maria Piotrowska i Edyta Prędka. W 2012 r. także brąz w mistrzostwach Polski młodziczek zdobyły Patrycja Krawczyk, Martyna Młynarczyk, Aleksandra Łukawska i Karolina Kozłowska – sprinterki KKL Kielce, trenowane przez Mirosławę Sarnę.
Zestawienie najważniejszych osiągnięć w sztafecie 4×100 m, tabele najlepszych wyników i sztafet klubowych, łączonych i szkolnych znajduje się w dziale „Statystyka i rekordy„.