W sztafecie 4×100 m świętokrzyscy sprinterzy ani razu jeszcze nie wywalczyli miejsca na podium mistrzostw Polski. Najbliżej medalu byli w 1987 r. juniorzy Budowlanych Kielce, którzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bielsku-Białej zajęli czwartą lokatę z czasem 42,79 s. Gdyby pobiegli jak w eliminacjach (42,63 s), zdobyliby brązowy medal. Sztafetę tę stanowili Aleksander Pietras, Grzegorz Bojarski, Jarosław Zawadzki i Piotr Jóźwik.
Juniorzy Budowlanych zajmowali jeszcze siódme (1986 r.) i ósme miejsce (1994 r.). Dwa razy w czołowej ósemce byli juniorzy młodsi z tego klubu, plasując się w 1998 r. na piątej pozycji, a rok później na ósmej. Natomiast seniorzy Budowlanych zajęli ósme miejsce w mistrzostwach Polski rozgrywanych w Kielcach w 1991 r. Nie było to jednak wielkie osiągnięcie, ponieważ tylko tyle sztafet klubowych zostało sklasyfikowanych.
Poza Budowlanymi w ogólnopolskiej rywalizacji liczył się jeszcze tylko Olimp Strawczyn. Sprinterzy z tego klubu wywalczyli w 2013 r. piątą lokatę w mistrzostwach Polski młodzików w Radomiu, będących równocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.,
W tabelach 20 najlepszych klubowych sztafet w naszym kraju cztery razy klasyfikowani byli Budowlani, zajmując najwyższą dziewiątą pozycję w 1980 r. Trzy lata później plasowali się na 14., w 1983 r. na 19., a w 1991 r. na 20. Także na 20. miejscu była sztafeta Nowych-Bis w 1994 r. W oficjalnych zestawieniach Komisji Statystycznej PZLA pominięty został wynik 46,0 s sztafety Harcerskiego KS Lechia Kielce. Uzyskany we wrześniu 1948 r. podczas meczu Kielc z Radomiem dawał miejsce na początku drugiej dziesiątki. Na 16. pozycji w 1946 r. umieszczono natomiast z rezultatem 48,8 s sztafetę HKS Kielce, a właściwie ZHP, mimo że tworzyli ją zawodnicy dwóch klubów: Lechii i Tęczy.
Wynik 46,0 s sztafety Lechii z należącym pod koniec lat 40. do krajowej czołówki Maciejem Piwowońskim w składzie przez osiem lat był rekordem okręgu kieleckiego. Przez następne dziewięć rekord należał do sprinterów Stali i Granatu Skarżysko-Kamienna. Od 1965 r. zdominowali tę konkurencję Budowlani Kielce. Do tego klubu do dziś należą najlepsze w historii świętokrzyskiej lekkoatletyki wyniki zarówno przy pomiarze elektrycznym (42,18 s z 1980 r.), jak i ręcznym (41,4 s z 1980 r.).
W uzyskaniu obu mieli udział Artur Kal i Czesław Piotrowski. Ten pierwszy sprinter pod koniec lat 70. biegał także w sztafetach AZS Nowi i Lechii Kielce, które zajmują czołowe miejsca w naszych historycznych tabelach.
Zestawienia najlepszych wyników i sztafet, nie tylko klubowych, ale również łączonych i szkolnych, najważniejsze osiągnięcia w zawodach mistrzowskich oraz rozwój rekordu okręgu/województwa zamieszczamy w dziale „Statystyka i rekordy„.