Katarzyna Furmanek pokonała medalistkę olimpijską i wicemistrzynię Europy

Znakomicie spisała się Katarzyna Furmanek w silnie obsadzonym konkursie rzutu młotem na mityngu „Lubelskie Koziołki”. Zawodniczka KKL Kielce zwyciężyła z najlepszym swoim tegorocznym rezultatem 69,64 m. Rzuciła pół metra dalej od Malwiny Kopron z Wisły Puławy, brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Zwycięstwem w Lublinie Katarzyna Furmanek zasygnalizowała powrót do dobrej formy z poprzednich sezonów (fot. Paweł Małecki)

Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość, posiadaczka najlepszego w tym sezonie wyniku w Polsce – 70,71 m, który uzyskała przed dwoma tygodniami na Memoriale Zdzisława Furmanka w Kielcach. W Lublinie rzuciła 67,98 m. Dopiero czwarta była ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy Ewa Różańska z Podlasia Białystok z rezultatem 65,85 m. Na piątym miejscu uplasowała się druga reprezentantka KKL Marika Kaczmarek ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem 63,55 m

Trzy wymienione młociarki dzień wcześniej rywalizowały w Mityngu im. Zygmunta Walczaka. Grand Prix w rzucie młotem w Gorzowie Wielkopolskim. Najlepsza okazała się Ewa Różańska, która rzuciła 67,86 m. Katarzyna Furmanek była druga z rezultatem 66,53 m, Marika Kaczmarek czwarta (62,74 m), a siódma kolejna zawodniczka KKL Wiktoria Wijas (54,31 m), która do Lublina już nie pojechała.

W lubelskich zawodach startowali także biegacze KKL na 800 m. W biegu kobiet 17-letnia Oliwia Bełczew zajęła czwartą pozycję z drugim czasem w karierze 2.08,23, najlepszym w tym roku w Polsce w kategorii juniorem młodszych. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn Adam Masaczyński był trzeci z rezultatem 1.51,14, natomiast Łukasz Łakomiec ósmy (1.56,28).