Maja Peryt trzecia w czwórmeczu młodzieżowych reprezentacji

Maja Peryt zajęła trzecie miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami w rozegranym w Krakowie czwórmeczu młodzieżowych reprezentacji Polski, Czech, Ukrainy i Węgier. Zawodniczka Juventy-Cerrad Starachowice uzyskała drugi w karierze czas 10.31.50. Pierwsza na mecie była Zita Urbán z Węgier (9.58,65), a druga młodzieżowa mistrzyni naszego kraju Martyna Krawczyńska (10.04,57).

Na prowadzeniu biegu na 3000 m z przeszkodami Martyna Krawczyńska, przed Mają Peryt i Węgierką Urbán (fot. Facebook/Juventa-Cerrad Starachowice)

Starachowiczanka wyprzedziła dwie reprezentantki Czech i biegaczkę z Ukrainy. Zdobyła 6 pkt dla reprezentacji Polski, która zwyciężyła w czwórmeczu z dorobkiem 488 pkt. Drugie miejsce zajęły Czechy (382), trzecie Ukraina (289), a czwarte Węgry (144).  Dwie ostatnie drużyny nie wystawiły kompletu zawodników.