Juniorka z Ostrowca pobiegła po medal

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Dominika Łukasiewicz, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w Krakowie w biegu na 1500 m. Jako jedyna ze świętokrzyskich lekkoatletów stanęła na podium w tej imprezie.
Zawodniczka MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski startowała w drugiej, teoretycznie słabszej serii biegu na 1500 m. Wykorzystała to, że w pierwszej rywalki pobiegły wolniej od rekordów życiowych. Czasem 4.42,30 poprawiła swoją „życiówkę” o pięć sekund i zapewniła sobie pierwszy w karierze medal mistrzostw Polski.
Aleksander Podsiadło z Gryfa Rytwiany wywalczył piątą lokatę w skoku wzwyż ze swoim najlepszym tegorocznym rezultatem 2,04 m. Również na piątym miejscu ukończył bieg na 3000 m z przeszkodami Jakub Sierżęga z Trójki Sandomierz z czasem 9.29,34. W ścisłym finale był jeszcze Jakub Chmielnicki z Trójki, zajmując siódme miejsce na 110 m przez płotki z wynikiem 14,58 (w eliminacjach był o 0,03 s szybszy).