25. miejsca naszych biegaczy w mistrzostwach świata w Krynicy

Troje świętokrzyskich biegaczy reprezentowało Polskę w 29. Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich w Krynicy. Seniorzy rywalizowali na dystansie 13,56 km z sumą podbiegów 838 m i zbiegów 828 m. Zwyciężył Philip Kiplimo z Ugandy w czasie 54 min 22 s. Daniel Wosik z MUKS THM Ostrowiec stracił do niego ponad 11,5 minuty, zajmując 82. miejsce na 129 sklasyfikowanych zawodników. Był piątym Polakiem na mecie.
W biegu juniorów na 9,08 km (+ 561 m, – 551 m) mistrzem świata został Nekagenet Crippa z Włoch z czasem 38.58. Najlepiej z reprezentantów Polski wypadł Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, który zajął 25. pozycję z wynikiem 42.45. Na 44. miejscu ukończył bieg Piotr Jaśtal z KKL Kielce (45.19). W klasyfikacji drużynowej juniorów ekipa Polski z dwoma świętokrzyskimi biegaczami zajęła 10. miejsce.
Na 9. pozycji została sklasyfikowana drużyna polskich juniorek, w której wystąpiła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik. Indywidualnie w biegu na 4,65 km (+286 m, – 276 m) nasza zawodniczka uplasowała się na 25. miejscu z czasem 26.09. Mistrzynią świata juniorek została Amerykanka Mandy Ortiz – 22.56.
Warto dodać, że 17-letni Sator i 16-letnia Filipowska to jeszcze juniorzy młodsi. Rywalizowali w Krynicy przeważnie z zawodnikami, którzy mają 18 i 19 lat.