Dwa szóste miejsca juniorów w ostatnim dniu MP

Katarzyna Furmanek zajęła szóste miejsce w rzucie dyskiem w ostatnim dniu 68. Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała w tej konkurencji rezultat 41,46 m, najlepszy w tym sezonie. Na 13. pozycji wśród dyskobolek została sklasyfikowana jej koleżanka klubowa Anna Dąbrowska, która w eliminacjach rzuciła 37,19 m i tylko 20 cm zabrakło jej do awansu do finału.
W biegu na 5000 m bardzo dobrze wypadł Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, który ustanowił rekord życiowy czasem 15.17,88 i zajął szóste miejsce wspólnie z mającym taki sam rezultat Dawidem Żaczkiem z Pogoni Ruda Śląska.
„Życiówkę” w eliminacjach biegu na 110 m ppł zdecydowanie poprawił Wiktor Woś z KKL. Czas 14,86 s wystarczył mu do zakwalifikowania się do finału B, w którym pobiegł nieco wolniej – 15,14 s – i był siódmy. W sumie był więc 15. w tej konkurencji. Na 25. pozycji w biegu na 1500 m z wynikiem 4.07,42 został sklasyfikowany Marcin Rzeszowski z Juventy-Kobex Starachowice.
Z mistrzostw w Toruniu świętokrzyscy juniorzy wracają z dwoma medalami wywalczonymi przez zawodników KKL – złotym Katarzyny Furmanek w rzucie młotem i brązowym Szymona Dobaja w biegu na 800 m. W punktacji wojewódzkiej zajęliśmy 15. miejsce z dorobkiem 72,5 pkt. W klasyfikacji klubowej KKL Kielce z 50 pkt. uplasował się na 23. pozycji. 89. lokatę zajęło buskie Słoneczko (15,5 pkt.), a 133. Żaczek Połaniec (7 pkt.).