Dwa złote medale młodzików w pierwszym dniu MP

stadion_mosir_miniMateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój i Jan Działowski z KKL Kielce zdobyli złote medale rozgrywanych w Radomiu mistrzostw Polski młodzików, będących równocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.
Mateusz pewnie wygrał finał 100 m w czasie 11,48 s, wyprzedzając o 0,20 s drugiego na mecie Artura Łęczyckiego (UKS 19 Bojary Białystok). Podczas biegu wiał przeciwny wiatr o sile 2,4 m/s. W uzyskaniu lepszych wyników młodym sprinterom przeszkadzały też deszcz, mokra bieżnia i zimno.
Jeszcze bardziej deszczowa pogoda dała się we znaki tyczkarzom. Ich konkurs był kilkakrotnie przerywany. Poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,40 m pokonało tylko dwóch Janów – 14-letni kielczanin Działowski oraz rok starszy Domino z AZS-AWF Warszawa. Obydwaj zrezygnowali ze skakania na 3,50 m i ex aequo sklasyfikowani zostali na pierwszym miejscu, ponieważ wszystkie wysokości zaliczali w pierwszych próbach.
W biegu na 100 m młodziczek bardzo dobrze wypadła Patrycja Banaś z buskiego Słoneczka. W eliminacjach pobiegła 12,87 s, kwalifikując się z czwartym wynikiem do finału. W decydującym o medalach pojedynku również była czwarta z czasem 12,95 s. Podczas finałowego biegu sprinterek wiał przeciwny wiatr o sile 3,2 m/s.