200 kilometrów w 24 godziny ultramaratończyka z Olimpu Strawczyn

Wojciech Bryja zajął 11. miejsce wśród mężczyzn w mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym, rozegranych 26-27 września w miejscowości Łyse koło Ostrołęki. Reprezentujący Olimp Strawczyn 42-letni biegacz pokonał w ciągu doby dystans 200 km 283 m.

Tytuł mistrza Polski zdobył Paweł Szynal (LKS Olymp Błonie), który przebiegł 246 km 887 m. W zawodach, w których startowało 62 biegaczy, w tym 10 kobiet, brał udział jeszcze dwóch świętokrzyskich biegaczy, 22-letni Andrzej Lenartowicz z LKB Rudnik był 31. wśród mężczyzn z rezultatem 150 km 607 m. Starszy od niego o 21 lat Henryk Maculewicz z Kielc pokonał 100 km 571 m i sklasyfikowany został na 49. miejscu.
Wojciech Bryja wypełnił normę na II klasę sportową i ustanowił nieoficjalny rekord województwa w tej ekstremalnej konkurencji. Do tej pory najlepszym rezultatem legitymował się Jacek Latała z LKB Rudnik, który w 2012 roku w Katowicach przebiegł 165 km 179 m. Rok później biegacz ten w angielskim Reading pokonał w ciągu doby 185 km 44 m, ale było to na trasie przełajowej. Rekordy i najlepsze wyniki w tej konkurencji notuje się najczęściej na ulicy, rzadziej na bieżni.