Złoto i rekordy Patryka Gradzika w Toruniu

Dobry występ najmłodszych świętokrzyskich lekkoatletów podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Toruniu. W tych uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików zawodach zdobyli trzy medale. Najlepiej wypadł Patryk Gradzik z KKL Kielce, który wywalczył złoty medal na 110 m ppł, bijąc dwukrotnie rekord województwa – w eliminacjach czasem 15,21, a w finale 15,17. Jego koleżanka klubowa Katarzyna Furmanek, która była zdecydowaną faworytką w rzucie młotem, musiała się zadowolić drugim miejscem. Niespodziewanie wyprzedziła ją Aleksandra Kokowska z AKS Chorzów, która rezultatem 50,25 poprawiła o prawie 3 m rekord życiowy. Kasia rzuciła 49,95, o 76 cm bliżej od „życiówki”. Drugiego dnia ustanowiła natomiast wynikiem 12,76 rekord województwa młodziczek w pchnięciu kulą. Rezultat ten dał jej czwarte miejsce, do brązowego medalu zabrakło zaledwie 2 cm.
Zdobył go w skoku wzwyż Aleksander Podsiadło z Gryfa Rytwiany, który w trzeciej próbie pokonał wysokość 1,91, poprawiając o 3 cm rekord życiowy. „Życiówki” w Toruniu ustanowili także: szósty na 300 m w czasie 36,74 Mateusz Gad z Żaczka Połaniec, siódma na 100 m ppł Paulina Wiśniewska z KKL (w eliminacjach miała 15,22, w finale 15,44) oraz dziesiąta na 1000 m Klaudia Kotańska z STS Skarżysko (3.07,45).