Biegacze w drugiej dziesiątce przełajowych mistrzostw Polski

logompprzTylko trzy zawodniczki Żaczka Połaniec i czterech zawodników Olimpu Strawczyn reprezentowało województwo świętokrzyskie w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Żaganiu (Lubuskie). Najlepiej spisała się Paulina Witek z Żaczka, która wywalczyła 11. lokatę na 2 km juniorek młodszych, pokonując ten dystans w 7 min 25 s. W tym biegu startowały także jej koleżanki klubowe, ale uplasowały się na dalszych miejscach – 40. była Aleksandra Przybyło (7.51), a 44. Julia Krupa (7.57).

Z biegaczy ze Strawczyna najwyższą 15. lokatę zajął Dawid Piwko na 3 km juniorów z czasem 9,52. Na takim samym dystansie juniorów młodszych jako 16. minął  metę Bartłomiej Siadul z wynikiem 10.08. Także 16. w biegu na 6 km juniorów był Kamil Bielawski (20.31). Ponadto Hubert Przeździk uplasował się na 25. pozycji w rywalizacji juniorów młodszych na 5 km z czasem 17.52.