Rekordowe biegi Mateusza Wróbla w mistrzostwach LZS

Świetną dobrą formę zademonstrował Mateusz Wróbel w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu. Niespełna 16-letni zawodnik Słoneczka Busko-Zdrój wygrał biegi juniorów młodszych na 200 i 400 m, bijąc zdecydowanie rekordy życiowe rezultatami 21,96 s i 48,79 s. Na tym pierwszym dystansie poprawił także o 0,01 s rekord województwa w tej kategorii wiekowej, który od czterech lat należał do Bartosza Wierzbińskiego z Juventy-Kobex Starachowice.

Mateusz Wróbel i jego trener Zdzisław Perepiczko na najwyższym podium (KS SŁoneczko Busko-Zdrój)

Mateusz Wróbel i jego trener Zdzisław Perepiczko na najwyższym podium (KS Słoneczko Busko-Zdrój)

Bardzo dobrze spisali się również juniorzy Olimpu Strawczyn. Kamil Bielawski wygrał bieg na 3000 m z przeszkodami z czasem 9.30,61, a ponadto był drugi na 3000 m z wynikiem 9.01,51. Krystian Surma zajął drugie miejsce na 800 m i siódme na 400 m, poprawiając na obu dystansach „życiówki” wynikami 1.55,84 i 50,71 s.

Na najwyższym podium Kamil Bielawski i jego trener Aleksander Niwiński (fot. Zdzisław Perepiczko)

Dwa swoje najlepsze wyniki w Zamościu uzyskała również juniorka młodsza Słoneczka Patrycja Banaś – 26,26 s na 200 m i 59,92 s na 400 m. Młotem najdalej rzuciła Katarzyna Furmanek z KKL Kielce – 64,50 m. Jej klub nie należy jednak do Zrzeszenia LZS.