Karolina Kołeczek z czwartym tytułem i centymetry od minimum na IO

logo-mp-bydgoszcz-2016_201604260715-200x200-tKarolina Kołeczek zdobyła w Bydgoszczy czwarty z rzędu tytuł mistrzyni Polski na 100 m przez płotki! W finałowym biegu uzyskała swój najlepszy w tym sezonie rezultat 13,03 s. Do minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro zawodniczce Wisły Junior Sandomierz zabrakło zaledwie 0,03 s. W jego uzyskaniu nie pomogły podopiecznej trenera Andrzeja Mirka rywalki, które pozostały daleko w tyle. Druga na mecie Urszula Bhebhe z AZS-AWF Warszawa straciła do niej aż 0,54 s.
Dzięki zwycięstwu na stadionie Zawiszy Karolina Kołeczek awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski w historii tej konkurencji. Ma już na koncie cztery złote medale oraz srebrny i brązowy. Pierwszą lokatę zajmuje była rekordzistka świata Grażyna Rabsztyn z Gwardii Warszawa, która w latach 1972-82 zdobyła sześć medali złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Druga jest olimpijka z Aten i Pekinu Aurelia Trywiańska (Budowlani i MKL Szczecin oraz AZS-AWF Warszawa) mająca również w dorobku sześć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe krążki wywalczone w latach 1994-2008.
Sandomierzanka była jedyną reprezentantką klubów województwa świętokrzyskiego na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Mająca szansę na czołowe miejsce w rzucie młotem Katarzyna Furmanek z KKL Kielce nie wystartowała z powodu kontuzji. Reprezentująca do niedawna LKB Rudnik juniorka Agnieszka Filipowska, która występuje teraz jako niestowarzyszona, zajęła 11. miejsce na 3000 m z przeszkodami z czasem 11.11,07.Brązowy medal w tej konkurencji zdobyła z wynikiem 10.17,37 Mariola Ślusarczyk, wychowanka UKS WiR Łopuszno, a obecnie zawodniczka Victorii z podwarszawskiego Józefowa