Biegacz STS pokonał Kenijczyka w maratonie w Krynicy

Rafał Czarnecki na mecie Koral Maratonu (www.festiwalbiegowy.pl)

Rafał Czarnecki na mecie Koral Maratonu (www.festiwalbiegowy.pl)

Rafał Czarnecki wygrał Koral Maraton rozegrany w ramach 7. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Biegacz z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko, stoczył na finiszu zaciętą walkę z Joelem Mainą Mwangi z Kenii. Uzyskał czas 2:39.44, wyprzedzając Kenijczyka o 7 s.

Żona zwycięzcy krynickiego maratonu Lidia Czarnecka wystartowała w półmaratonie, zajmując siódmą lokatę w klasyfikacji kobiet z czasem 1:36.10.

Na ogromne słowa uznania zasłużyli biegacze KKL Kielce Jarosław Lubiński i Zenon Stępień, którzy rywalizowali w Krynicy w złożonym z dziewięciu biegów Iron Run. Przez trzy dni i noce przebiegli w sumie ponad 140 km, w tym maraton i ultramaraton na 64 km. 25-letni Lubiński z łącznym czasem 13 godz. 28 min i 35 s zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W swojej kategorii wiekowej (do 40 lat) był drugi. 53-letni Stępień uzyskał czas 13:54.21 i był w „generalce” szósty, a z biegaczy powyżej 40 lat drugi. Najlepszy w Iron Run okazał się 43-letni Radosław Ślaski ze Strzyżowa z wynikiem 12:56.55.